film · Fotografia · Natura · Szczęście

Home

 

Yann Arthus-Bertrand jest producentem filmu HOME.

Film przedstawia zarówno fakty jak i przytoczone teorie, które zebrali autorzy filmu podczas kręcenia tych niesamowitych obrazów z około 50 krajów świata, które się swoimi obrazami szczególnie wyróżniły. Autor przedstawia nie tylko fantastyczne krajobrazy, ale i wyjątkowe ujęcia ze świata zwierząt, jak i wspaniałe ujęcia cywilizacji, jaką stworzył człowiek, a wszystko z prawie 90 minut z lotu ptaka.

Opowiada częściowo historię ziemi, jego mieszkańców i przed wszystkim charakteryzuje człowieka, który na wskutek głodu zużycia zasobów i bogactw ziemi ma największy wpływ na zmianę wyglądu ziemi w przeciągu ostatnich lat szczególnie od 1950 roku.

Głównym przesłaniem filmu jest zwrócenie uwagi na zaburzenie równowagi na ziemi, poprzez zużycie zasobów ziemi i wieczne szukanie w głębinach ziemi nowych bogactw.

Człowiek, pomimo, że jest jedną z najbardziej wrażliwych istot żyjących na ziemi, przyczynił się do zaburzenia jej równowagi.

Na początku nasza ziemia, była tylko chaosem składającym się z ognia i chmur popiołu, a jednak właśnie tutaj dokonał się cud życia.

Wszystko jest od siebie uzależnione, nic nie jest w stanie samodzielnie przeżyć: woda, ziemia, ogień i powietrze są nierozłączne.

Ziemia jest jak cud, a życie na niej pozostanie tajemnicą.

W wielkie przygodzie życie każdy gatunek ma swoje miejsce na ziemi, żaden gatunek nie jest zbędny lub szkodliwy, a się wszystkie wyrównują.

Człowieka głównym zajęciem,  jak wszystkich  innych gatunków zwierząt na tej ziemi,  jest zdobycie i wypracowanie sobie pożywienia.

Tylko powstaje pytanie, dlaczego nie robić tego w taki sposób, aby nasze zasoby miały czas na odnowienie się, skoro właśnie rozumna istota homo sapiens dysponuje możliwością rozwijania swojej świadomości.

Autor filmu nie poucza, przedstawia fakty dotyczące zużycia zasobów ziemi, wykorzystania coraz to większych ilości energii, ocieplenia klimatycznego, ale i przedstawia kraje, które swoim przykładem angażują w ochronę środowiska i daje mu tyle czasu na odnowienie, aby człowiek mógł nadal z tych zasobów korzystać.

Wszystko na ziemi jest ze sobą związane, a ziemia jest ze słońcem związana. Dlaczego szukać bogactw w głębi ziemi, dlaczego człowiek nie potrafi w większej mierze wykorzystać energii słońca?

Autor skrzętnie w ukryty sposób sugeruje:

Czy jest rzeczywiście ci potrzebne, to, co kupujesz..?

Zastanów się …?

Popyt reguluje podaż.

 

Obejrzyj film HOME w całości, który obecnie jest tylko w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim dostępny i jak na razie tylko do 14. 06.2009.

Reklamy

3 myśli na temat “Home

  1. Niestety ja kupuję o wiele za dużo i mam tego świadomość. Już sama wymiana rzeczy „starych” mniej nowoczesnych na nowe jest jakimś nadmiarem; nowy telefon komórkowy, telewizor, komputer, kolejna modna torebka, plastikowa reklamówka na tylko 5 min i do śmieci.
    Polecam ci bajeczkę bardzo mądrą, nagrodzoną Oskarem pt; ” Wall-E” Jest Super, moja ulubiona i mojej córeczki :)
    Pozdrawiam sedecznie :)

  2. Bajeczka jest rzeczywiście super , można się w słodkim Well-E zakochać :-D

    Brr pozostaje mieć nadzieję, że taka sytuacja na ziemi nas nie dotyczny, choć autorzy filmu twierdzą , że mamy tylko 10 lat na zastanowienie się, aby dać ziemi możliwość do regenracji.Bo w 2050 będzie już za późno.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s