ezoteryka · Wróżbiarstwo

Boskie spekulacje…

GlobIndex_107_shortNie mówi się o tym wprawdzie głośno, ale ja tak sobie myślę, że ryzyko i spekulacje z nim związane należą do obowiązkowego programu wróżbitów, jasnowidzów, astrologów i wszelkiej innej maści przedstawicieli szperających w przyszłości. No, bo któż nie jest ciekawy, co się wydarzy w przypadku wydarzenia X, a co na to pan Y, nie wspinając już o pani Z. Ja sama jestem bardzo ciekawska, jeśli chodzi o moje przepowiednie.

Większości ezoteryków chodzi tylko i wyłącznie (ponoć) o rozwój duchowy, przynajmniej tak sie głośno mówi, a o spekulacjach się milczy.  Nie ma w tym nic złego, w końcu każdemu śmiertelnikowi  trochę rozrywki  nie zaszkodziło. Wręcz przeciwnie podniesiony poziom adrenaliny wywołuje dreszczyk emocji,  przygody i nie znam takiego, co by świadomie powiedział NIE do przyjemnej rozrywki.

Nikt z przedstawicieli tej branży nie jest doskonały, stąd tak sobie myślę, choć nikt się nie przyznaje, chętnie sprawdza swoje przepowiednie, na ile miał rację, na ile sie mylił. I tutaj nie ma znaczenie czy chodzi o przepowiedzenie dokładnych wydarzeń, tendencji tych wydarzeń, czy jest to tylko i wyłącznie psychoanaliza oparta o interpretacje na podstawie symboli.

Pewien artykuł zaprowadził mnie na stronę, szczególnie dla tych, którzy tak dla przyjemności i rozrywki lubią pospekulować, tym bardziej, że akcja spekulacji rozgrywa się wokół samego BOGA.

Ot ktoś wpadł na pomysł, aby bogu wystawiać ocenę, aby go pochwalić za dobro, które podarował, ale aby można mu było wystawić naganną ocenę, za dziejące się zło. Tylko czy to jest również dziełem boga, a może dlatego, że na czas nie ratował sytuacji i za to należy mu się nagana.

I chyba to jest doskonałym  miejscem do wróżkowych spekulacji.

 

Zajrzyj, tam możesz bogu wystawić ocenę lub dla zabawy pospekulować nad wartością GodIndex.

Wejście na stronę wymaga niestety cierpliwości, ze względu na przeciążone serwery.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s