Intuicja · Natura · Psychologia · Różne · symbole

Rysa i spoiwo

Krótki film reklamowy sklepu z materiałami budowlanymi dostrzegłam wczoraj w telewizji i z pewnością nie dlatego, że fascynują mnie reklamy, a tym bardziej materiałów budowlanych, aczkolwiek …, po obejrzeniu przy tej okazji paru reklam tej firmy muszę przyznać, że są wymownie interesujące.

Reklama w telewizji wydała mi się  interesująca, gdyż można by powiedzieć w lepszy niż książkowy sposób przedstawia jeden z możliwych obrazów  procesu intuicyjnego. Pojawia się zagrożenie, bariery, problemy odczuwamy to w różny sposób na naszym ciele, w mniejszym bądź większym stopniu w zależności od stopnia zagrożenia.  Nasz organizm informuje nas o tym.

Proces na tym filmie jest oczywiście przekazany w sposób symboliczny.

Zagrożenie (rysa) egzystencji (dom) są odczuwane przez organizm, aczkolwiek nie oznacza to, że jesteśmy w ten sposób skazani na przegraną. Mentalne procesy, w jakie jesteśmy wyposażeni umożliwiają nam szukanie odpowiedniego spoiwa, które scementuje rysę, aby zachować dom i egzystencję.

„Nikt nie czuje tak jak ty”, to tytuł tego filmu, ale także serii podobnych filmików tej firmy. Tytuł w odniesieniu do mojego tematu jest jak najbardziej adekwatny, wprawdzie każdy czuje, ale każdy w inny i dla siebie charakterystyczny sposób. I nawet  jeśli  wiedza o nadchodzącym zagrożeniu jest prawdą bezwzględną dla danej osoby i kompletnie neutralną, to, to samo narzędzie można wykorzystać do poszukiwania dla siebie najlepszych możliwości rozwiązania problemu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s